Priznanja najuspješnijima

Autor: Gabrijela Mahmutović, 23. 3. 2015.

ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE PGŽ

PRIZNANJA NAJUSPJEŠNIJIMA

U konferencijskoj dvorani Hotela „Jadran“ u Rijeci 17. ožujka 2015.g. dodijeljene su nagrade i priznanja ZTK PGŽ-a za ostvarena postignuća u 2014. godini.

Godišnju nagradu najuspješnijem mentoru dobila je naša profesorica Ružica Kamenjašević koja je sa svojim učenicima osvojila po četiri zlatne i srebrne te tri brončane medalje.

Mladi inovator Filip Popov, učenik 3.b razreda naše škole, dobitnik je godišnje nagrade „Mladi natjecatelj“.

Povelja ZTK PGŽ-a za 2014. godinu dodijeljena je Klubu mladih tehničara naše škole.

O nagrađenima:

S ponosom ističemo da je nauspješnijom mentoricom proglašena Ružica Kamenjašević koja u našoj školi predaje Radioničke vježbe. Voditeljica je izvannastavnih aktivnosti Elektrotehničara – inovatora SŠER-a, s kojima od 2003.g. kontinuirano postiže zapažene rezultate na državnim natjecanjima i međunarodnim izložbama. U dosadašnjem radu s učenicima osvojila je više od sto medalja, među kojima se ističu zlatne medalje:

• 2006. g. – zlatna medalja na međunarodnom britanskom salonu inovacija u Londonu
  • 2007. g. – zlatna medalja na međunarodnoj izložbi inovacija u Francuskoj
  • 2011. g. – zlatna medalja na INPEX 2011, Pittsburgh, USA

Članica je Udruge tehinčke kulture Žurkovo u Kostreni, IN KLUBA inovatora Rijeka, TEH nova Rijeka, Savez inovatora PGŽ, Udruge pedagoga tehničke kulture Rijeka, Udruge pedagoga tehničke kulture PGŽ. Od samog osnutka Nacionalne izložbe mladi@inovacije u Kastvu sudjeluje u njezinoj organizaciji i provedbi.

Za svoj rad i postignuća dobitnica je brojnih priznanja:

• 2005. g. proglašena je najboljim mentorom od strane Saveza inovatora PGŽ
  • 2010. g. dobitnica je godišnje nagrade ZTK Rijeka i ZTK PGŽ
  • 2014. g. dobitnica je županijskog priznanja za najuspješnijeg prosvjetnog djelatnika

Naš učenik Filip Popov osnovnu školu pohađao je u Čavlima i sve razrede završio s odličnim uspjehom. Već od petog razreda sudjeluje na natjecanjima iz informatike, a u sedmom razredu na županijskom natjecanju Infokup u kategoriji Algoritmi/Basic/C++/Pascal osvaja drugo mjesto. Trenutno pohađa 3.b razred SŠER – a, smjer Tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom. Od drugog razreda član je Sekcije Elektrotehničari – inovatori s kojima postiže izvrsne rezultate.

U 2014.g. u kategoriji inovacija s radom DRES – Dark room electric source osvojio je tri zlatne i jednu srebrnu medalju u kategoriji inovacija na sljedećim izložbama:

• INOVA MLADI – zlatna medalja
  • 39. Hrvatskom salonu inovacija INOVA 2014. s međunarodnim sudjelovanjem – zlatna medalja
  • Na 7. Nacionalnoj izložbi mladi@inovacije – zlatna medalja
  • Na 1. Međužupanijskoj izložbi inovacija u Ivanić Gradu – srebrna plaketa

Klub mladih tehničara SŠER-a zasluženo je dobio Povelju ZTK-a PGŽ-a jer su njegovi članovi ostvarili zapažene rezultate na natjecanjima i izložbama. Klub je osnovan 1995. g. pod nazivom Klub mladih tehničara Elektrotehničke škole. Zadnjih dvadeset godina Klub se aktivno predstavlja kroz niz sekcija: Elektrotehničari – inovatori, Elektrotehničari i Robotičari. Od 1996. – 2007. g. postizali su dobre rezultate osvojivši jedno od prva tri mjesta na državnim natjecanjima mladih tehničara. Od 2004. g. Elektrotehničari – inovatori sudjeluju na državnim izložbama inovacija, a to su: INOVA MLADI, ARCA, ARGO ARCA, IKA, INOVA, mladi@inovacije na kojima osvajaju prva mjesta i pravo sudjelovanja na međunarodnim izložbama s kojih se nisu vratili bez medalje za svoje inovacije, kao što su: IENA u Nunbergu 2004. g. srebro i 2008.g. broncu, BIS u Londonu 2006. g. zlato, INOV u Francuskoj 2007.g. zlato, Arhimed u Moskvi 2010. g. srebro, IMPEX u USA 2011. g. zlato, EUROINVET u Rumunjskoj 2012. i 2013. g. srebro. U Zagrebu 2012.g. zbog kontinuiranih uspjeha na međunarodnim izložbama, na izložbi INOVA MLADI osvajaju posebnu nagradu za školu „Najbolja škola gost iz RH“.

Mentori u Klubu su bili profesori: Mira Kopri, Mario Martinović, Silvano Šavle, Zvonimir Šoštarić, Tarzicije Semenčić, Svanimir Dupor i Ružica Kamenjašević.

Klub je uvijek imao potporu bivšeg ravnatelja Škole, Darka Vilenice i sadašnjeg ravnatelja, Tomislava Klarića.

Predsjednica Kluba  od osnutka do danas je Mira Kopri.

Zabavni program održan tijekom dodjele priznanja osmislile su profesorice Ivana Badurina i Ružica Kamenjašević. Sudjelovali su učenici naše škole:

• Xufa Muzlijaj i Emir Lanjgić (mladi pjevači)
  • Robin Bilobrk i Ivan Hrvatin (gitaristi)
  • Karlo Pavlović, Davor Čaprić, Denis Južnić i Alan Šalić (interpretatori ljubavnih stihova našeg profesora elektrotehnike Pere Škobe, prof.)

Rijeka, ožujak 2015.

Ivana Badurina, prof.